Навчання

Мотивуюче моделювання. Майбутні підприємці визначились з бізнес ідеєю   

Херсонським міським фондом підтримки підприємництва проведено чергової навчально – консультаційної тренінгової  програми з питань започаткування бізнесу «Мотивуюче моделювання. Кращі  бізнес – історії   місцевого підприємництва”. Захід проведено 25 жовтня на базі навчальної зали у Херсонському центрі зайнятості.

 Учасники заходу були активно залучені до пошуків місцевих перспективних бізнес ідей на основі успішних херсонських підприємницьких практик. Після опрацювання основних аспектів створення власної справи, учасники заходу поділились на ініціативні гурти та обговорили перспективні місцеві ідеї щодо створення  підприємств.

Головною вимогою була підприємницька перспектива запропонованого бізнесу на місцевому ринку. Так були напрацьовані ідеї підприємств з обслуговування населення, кав’ярні, магазина з продажу продукції для тварин, транспортного підприємства та інше. Напрацювання спирались на специфіку місцевого досвіду херсонського малого та середнього підприємництва. Для певних учасників навчання таке осмислення стало ключовим приводом для прийняття рішення щодо реєстрації власного підприємства.

Особливу увагу було приділено мережі додаткових послуг кожного підприємства для отримання прибутку та особливостям сучасного місцевого споживача послуг. Специфіка прискореного прийняття рішень покупцем, екологічне сприйняття навколишнього середовища, відкриття європейського ринку для виробників, все це має високе значення для опрацювання ідей бізнесу.

Після закінчення заходу учасники не мали бажання розходитись та ще продовжували консультації та ділове спілкування, складання бізнес – планів та корекції ідей підприємництва. Така активність свідчить про явну перспективу підприємництва у малому та середньому бізнесі.

IMG_7014«Херсон – європейське місто. Міграція капіталу»

    Напередодні Міжнародного дня студентів для  третьокурсників  факультету економіки Херсонського державного університету відбувся третій тур тренінгів для підприємців-початківців – ділова гра «Херсон – європейське місто. Міграція капіталу». Тренінг  організовано Херсонським міським фондом підтримки підприємництва у межах Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Херсоні.

 Гра проводилась в умовах максимально наближених до реалій сучасного підприємництва. Молодим людям в ігровій формі було запропоновано розробити власні концепції підприємств, обрати сфери діяльності, стратегії їх розвитку, створити унікальні продукти або послуги. Кожну ідею  необхідно презентувати та  захистити перед групою запрошених експертів – представників малого та середнього підприємництва. Події на грі розвивалися стрімко і креативно.

Протягом двох годин, шановні, з багаторічним досвідом, керівники відомих херсонських підприємств: Дмитро Іванов – генеральний директор Холдингу «Автопланета», депутат Херсонської міської Ради, Ілля Вольський – генеральний директор, власник компанії «АгроВоля», Владислав Лось – власник рекламного агентства «Аперкот», Анатолій Стоцький – виконавчий директор ГО «Фундація активізації громад» були у образах відомих світових інвесторів і давали експертну оцінку гравцям.

     IMG_7009 Дмитро Іванов прокоментував нестандартні підходи майбутніх керівників успішних бізнес-проектів: «Найважливішим є те, що запропоновані студентами стратегії були дійсно живими, оригінальними і дуже креативними, а також мали би неабияку перспективу для реалізації у нашому місті. Я  задоволений та зворушений тим, що молоді люди  вже сьогодні пропонують такі сучасні маркетингові інструменти, як «трабл-шутінг», соціально-етичний маркетинг та враховують специфіку херсонського бізнес-мікросередовища».

Студенти під час гри також змагались у знаннях маркетингових концепцій відомих світових кампаній, таких як «Макдональдс», «Google» та інших. «Розробки цікаві, але, як практику, мені хотілось бачити пропозиції більш «приземлених» концепцій товарів та послуг, – зауважує Владислав Лось – звісно, заважає відсутність практичного досвіду, який набувається з часом і є важливим чинником конкурентоздатності у бізнесі».

 IMG_7012«Здебільшого заходи Фонду направленні на допомогу молодим людям, які тільки починають замислюватись над своїм майбутнім. Саме такі тренінги в ігровій формі прискорюють етапи становлення підприємця-початківця. Цікавим та дуже корисним був би експеримент проведення міжвузівського змагання – гри «Міграція капіталу»  за такою методикою, можливо в наступному році ми започаткуємо такі «бізнес-змагання» – додає директорка Фонду підтримки підприємництва, Наталя Кравець. Креативні ідеї висунули команди з назвою підприємств «Набагато більше» та  «Потрібні люди». Команда «Мрія», нажаль не заробила бонусну «інвестицію» і «підприємство збанкрутувало», члени команди перейшли до інших команд. Перевагу експерти надали ініціативі команди з назвою підприємства «Prok» у створенні суперсучасного центру відпочинку «Відпустка в будь-яку пору року». Ця ідея і стала переможницею ділової гри «Херсон – європейське місто. Міграція капіталу».

IMG_7028Але, переможених у грі не було, адже такі конкурси наштовхують майбутніх підприємців на нові ідеї, стимулюють у навчанні, надають можливість отримати  практичний досвід і стати більш конкурентоздатним на життєвому шляху та у сучасному бізнес-середовищі.

 Для інформації,  за останніми даними на обліку в Херсонській ОДПІ перебуває 24,8 тис. фізичних осіб підприємців, серед яких близько 9 тис. платників єдиного податку та майже 15 тис. підприємців на загальній системі оподаткуванні. Всі вони є представниками малого бізнесу Херсона.

Проект “ШКОЛА МОЛОДОГО ПІДПРИЄМЦЯ”

Херсонське вище училище фізичної культури кузня не тільки спортивної слави Херсонщини, але й справжня школа життя та конкурентоспроможності молодої студентської еліти області.   24 травня в училищі відбулась важлива подія – для студентів та учнів старших класів. Херсонським міським фондом підтримки підприємництва був проведений тренінг в межах навчального модуля «Школа молодого підприємця». Можна запитати, який зв’язок між фізичною культурою та підприємництвом? Майстер класс від депутата міської ради, директора відомої компанії Майстер-клас веде Дмитро Іванов «Автопланета» Дмитра Іванова, не тільки дав відповідь на це та багато інших запитань, але й зацікавив учасників заходу “живими” практичними прикладами. По-перше, успішний підприємець назвав своїх Вчителів, які дали йому старт, і без яких, на його думку, успіху просто не відбулось би – це Олег Мішуков та Роман Романов.  По-друге, дуже просто та зрозуміло розкрив для молоді, такі складні речі, як місія в бізнесі, роль комунікації, самоосвіти. Керівник фонду Наталя Кравець та тренер Олег Кравець захопили студентів моделюванням власних бізнес-ідей, дали можливість відчути свої підприємницькі здібності. На простих прикладах підприємців-земляків а також на прикладах світових зірок бізнесу було побудовано покрокову стратегію створення власної справи, як кажуть з “нуля”. Важливими елементами спілкування були дискусія, співучасть у пошуку рішень, можливість застосування на практиці власних рішень, ФОТО 2незалежність початківця від кредитів та цілої низки  зовнішніх факторів. Слоган “Ставлю бросок через себя с прогибом”за лічені хвилини стала фактичним трендом заняття та потягнула за собою логічну низку бізнес ідей від моделювання сучасного спортивного одягу до створення мережі центрів  фармації для забезпечення фізичної культури населення.   Для молоді такі інтерактивні навчальні тренінги не тільки цікаві, але й дуже корисні. Спортсменам, які вже на міжнародних змаганнях відчули шалену конкуренцію, потрібно удосконалювати свої здібності протистояти потужному супернику, використовувати синергетичний ефект від командної роботи. Українські спортсмени мають бути не тільки самими сильними, але й самими конкурентоспроможними підприємливими, інтелектуальними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *