Увага. Фінансова підтримка у вигляді пільгових кредитів для створення цехів/підприємств з переробки місцевої сировини

Увага. Фінансова підтримка у вигляді пільгових кредитів для створення цехів/підприємств з переробки місцевої сировини

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІСТА

Запрошуємо взяти участь у реалізації заходів обласної цільової програми розвитку харчової та переробної промисловості на 2020-2025 роки та отримати фінансову підтримку на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів через Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі для створення цехів/підприємств з переробки місцевої сировини.

З питань отримання державної підтримки звертатися за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 47, Департамент агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації, каб. 110,111. Телефони для довідок: (0552) 42-27-62, 42-27.

 

Виробників продуктів харчування взяти участь у програмі інтернаціоналізації

10 серпня 2019р. Офіс з просування експорту України запрошує виробників продуктів харчування взяти участь у програмі інтернаціоналізації.

Програма інтернаціоналізації  – це комплексна підготовка компанії до виходу на обраний іноземний ринок за допомогою досвідченого ментора-консультанта.

Програма включає в себе наступні етапи: відбір компанії для участі у проекті; три менторські сесії з консультантом, які включають: підготовку та планування розвитку експорту компанії; адаптацію продукції до  цільового ринку; вибір ефективного каналу продажів та керування ним; сегментацію ринку; визначення профілю потенційного партнера; підготовку комерційної пропозиції; покроковий план дій щодо виходу на обраний ринок; вивчення культурних особливостей цільового ринку, підготовку до переговорів з потенційними партерами, особливості участі в торгових місіях та міжнародних виставках.

Організація участі у торговельної місії / виставці на цільовому ринку та проведення B2B зустрічей між українськими та іноземними компаніями.

Тривалість програми: вересень – грудень 2019.

Умови участі у програмі інтернаціоналізації: Для участі в програмі інтернаціоналізації буде відібрано на конкурсній основі 15 компаній (по 2 представника з кожної компанії).

Участь у програмі БЕЗКОШТОВНА!

Реєстрація триває до 9 вересня 2019 включно (до 19:00)Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити анкету. Посилання для переходу на анкету: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScsqUjTmVqiiJRUkQfGtF63DB4j9cyPLE0ZlNiwmmptAkICMw/viewform


Підприємці-початківці обговорили «кроки» започаткування власної справи

.

16 квітня тренерами ХМФПП на базі Херсонського міського центру зайнятості було проведено тренінг з впровадження навчального модулю  для  підприємців – початківців „Як започаткувати власну справу”. На тренінгу були опрацьовані питання започаткування малого бізнесу в мобільних умовах розвитку сучасного ринку.

Були обговорені кроки започаткування підприємництва у сфері обслуговування, розроблено ділові моделі з відкриття виробничого підприємства та надання консультаційних послуг у сфері приватних освітніх послуг.

Під час конструктивної дискусії про запропоновані учасниками бізнес-ідеї, були опрацьовані кроки практичного їх втілення у практику.

 Особливу увагу учасників було приділено вибору варіантів малого підприємництва, що мають перспективу розвитку у місті Херсоні. Було використано матеріал «100 ідей для власного малого бізнесу», обговорено  варіанти світових практик та осучаснених власних ідей. Було опрацьовано інноваційну маркетингову модель «Канвас», яка має значне поширення та  використання.

 

Підприємництво в умовах євроінтеграціїйних процесів України

22 лютого Херсонським міським фондом підтримки підприємництва у співпраці з Херсонським центром зайнятості проведено тренінг з циклу ділових ігор та моделювання ведення підприємницької діяльності з залученням інвестицій ”Marcet place” „Євроінтеграційна реорганізація  підприємців”.

      Моделі інновацій, запропоновані учасниками заходу та втілені у вигляді майбутніх підприємств, були сформовані з урахуванням потреб та очікувань споживачів. Акцентовано значну увагу на мобільність та поінформованість покупця, потребу індивідуального підходу до пропозиції та збереження конфіденційності інформації про споживача.

У заході прийняло участь 25 майбутніх підприємців та гостей заходу. Серед пріоритетних напрямів розвитку та моделювання підприємництва були сфера обслуговування та виробництво. Групи учасників тренінгу створили моделі власних підприємств та поклали свої ідеї у маркетингові матриці «Сanvas business».

Серед яскравих підприємницьких  пропозицій була бізнес-ідея з реалізації вирощеної живої риби та рибопродуктів «Королівська рибка». Причому учасники групи та автори ідеї на власному прикладі показали високу перспективу такої справи, адже мають досвід подібної бізнес діяльності.

Достатньо високу ефективність засвідчили автори ідеї з виробництва та продажу продукції з власної пекарні. Аналіз такої діяльності показав життєздатність створеної бізнес-моделі та її перспективу на відповідному ринку міста. Широкий спектр продукції пекарні, можливості її реалізації, з елементами індивідуального підходу до потреб споживача, викликав високу оцінку у групі та  можливостей отримання інвестицій для реалізації проекту.

     Проведення заходу створило атмосферу інноваційного підходу до планування бізнес-ідей, а учасникам дозволило отримати практику моделювання власної реальної підприємницької справи у ігровому конкурентному середовищі. Такий підхід дає можливість забезпечити впевненість майбутніх підприємців у власних можливостях та підвищити їх конкурентноздатність у сучасних умовах євроінтеграційних процесів України на шляху до світових ринків.

 

Херсонський міський фонд підтримки підприємництва у травні забезпечив актуальні знання майбутнім підприємцям

             На базі Херсонського аграрногоуніверситету Херсонський міський фонд підтримки підприємництва провів надважливий навчальний захід для усвідомлення молодими підприємцями сучасних процесів розвитку бізнес середовища.

У межах циклу заходів “Школи аграрного лідера” з лідерами підприємництва, у травневій зустрічі, тренери фонду та залучені експерти з Угорщини окреслили сучасні тенденції європейського бізнес розвитку. У зустрічі, яка пройшла прийняло участь близько 50 учасників, серед яких були майбутні підприємці аграрної галузі, викладачі ВУЗу,  економісти, діючі підприємці.

            Умови діяльності з проектування власного малого та середнього бізнесу, форми проектів та їх специфіку було розкрито представником Угорської служби допомоги в Україні Яношем Геревичем.

Другу частину зустрічі було присвячено важливій тематиці –  залучення коштів на розвиток бізнесу з дотаційних програм фондів ЄС. Аспекти дотаційного забезпечення викликали неабиякий інтерес та запитання, на які запрошеними експертами були надані вичерпні відповіді. Молодих початківців найбільше зацікавили оформлення ідеї бізнес-проекту, цільове призначення дотаційних коштіва, конкурентноспроможність підприємств в отриманні фінансування для втілення своїх бізнес-проектів.

Під час дискусії особливу увагу було надано дотриманню вимог та стандартів ЄС в умовах євроінтеграційних процесів українського бізнесу.

«Отримання європейських дотацій обумовлено стратегією підвищення конкурентності євроринку, що позитивно впливає на покращення якості продукції  та збільшення лінійки товарів та послуг», – підкреслив експерт з Угорщини Янош Геревич.

Було ініційовано ідею щодо створення проектної групи у складі студентів випускних курсів, аграріїв та викладачів, які б отримали навички написання грантових пропозицій до фондів ЄС та провели роботу з написання практичних проектів для діючих аграрних підприємств – партнерів Херсонського аграрного університету. «Це буде вкрай важлива практична робота для  випускників та майбутніх підприємців»,  – наголосила доктор економічних наук Наталя Станіславівна Танклевська.

Бізнес спільнота у Херсоні навчалася залученню дотаційних коштів з ЄС

Херсонський міський фонд підтримки підприємництва ініціював, а Регіональна рада підприємців підтримала ініціативу спільно організувати бізнес-зустріч та навчальний тренінг із залучення безповоротної допомоги з міжнародних фондів у бізнес.

Підприємницьке середовище стає активним у періоди, коли створена атмосфера для зростання та прибутковості, та найважливішим активом розвитку бізнесу є розуміння про необхідність вкладення коштів на новітнє обладнання, передові управлінські рішення, інноваційні технології. Але ж де взяти кошти, якщо все уже «в справі»? І що ми взагалі знаємо про міжнародну фінансову безповоротну підтримку українському бізнесу? Нам все ж таки вдалося запросити до Херсону фахівців Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) для проведення 23 січня 2018 р бізнес-зустрічі «Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС” для підприємницького, наукового та громадського активу з півдня України.

Головним спікером бізнес-зустрічі та навчального тренінгу став президент Центральноєвропейської академії навчань та сертифікаціі CEASC (м. Лодзь, Польща), консультант з написання проектів до Європейських фондів, фахівець з євроінтеграції та пошуку фінансових інструментів та роботі з європейськими фондами – Микола Смолінський.

Близько ста представників різних сфер бізнесу, освіти, органів місцевого самоврядування з п’яти областей України – Херсонської, Миколаївської, Запоріжської, Одеської, Кропивницької отримали інформацію про нові тенденції залучення безповоротних коштів з міжнародних фондів та ЄС. Для багатьох учасників зустрічі стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють і на території України, надають безповоротну фінансову допомогу, не тільки для вирішення соціальних проблем, але й на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового, та що потрібно для отримання підприємством або підприємцем такого важливого для бізнесу фінансування.

Тому саме були й обговорені аспекти бачення філософії безпеки ЄС та відповідності вітчизняних товарів європейським стандартам якості, інноваційні підходи в управлінні підприємством та умови рівності доступу до товарів та послуг.

Після бізнес-зустрічі сформувалась активна група підприємців з Херсону, Миколаєва, Одеси, які протягом двох днів – 24-25 січня 2018 року, пройшли навчання у тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС», дізналися про можливості інтеграції у діяльність європейських фондів та адаптації підприємницьких потреб у додаткових коштах до вимог європейським стандартам дотацій в український бізнес.

Була розглянута соціальна площина відповідальності підприємництва перед громадою, конкретизовані проблеми у закупівлі обладнання, донавчання кадрів, покращення умов конкурентності на прикладі ринку ЄС та Нордичних країн. Детально було вивчено зміст та «родзинки» проектного планування у бізнесі відповідно до вимог конкретних дотаційних фондів. Важливими виявились аспекти складання бюджетної заявки, визначення цілей та завдань бізнес-проекту, керування ризиками, дотримання системи стандартів ISO, партнерство та специфічні вимоги європейських грантових програм. Практика свідчить, що без включення відповідної специфіки у підприємницькі грантові заявки, шанси на отримання коштів стають мінімальними. У конкурентному європейському середовищі тільки дотримання всіх вимог стає гарантом дотації.

Важливим наступним кроком системи отримання дотаційних коштів ЄС стане створення на Півдні України, а саме в м. Херсоні «Стратегічного проектно-інвестиційного центру» (СПІЦ), який буде забезпечувати експертну та фахову допомогу у написанні проектних заявок на дофінансування бізнесів та у подальшому супроводжувати уже під час самого втілення проектів, які отримають від донорів безповоротнє дофінансування. У діяльності проектного центру, основною буде саме та група експертів, яка пройде спеціалізований курс донавчання та міжнародного стажування на території Європейського Союзу.

Місцеві партнери з проведення заходів: Регіональна рада підприємців, в особі депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова, Херсонська міська рада, в особі секретаря міської ради VІІ скликання Оле ни Урсуленко, управління економічного розвитку міста Херсона, керівник Олена Ярига

Велика дяка усім партнерам за посильну допомогу протягом усього підготовчого періоду проведення бізнес-зустрічі “Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС” та навчального тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС».

 

 

До уваги підприємців та керівників підприємств

Центральноєвропейська Академія Навчань та Сертифікації (CEASC),

у співпраці з компанією Consulting Group 2027 та Фундацією Rozwoju polskoukraińskich stosunków gospodarczych (Лодзь, Польща)

оголошують набір учасників тренінгу  “Написання проектів. Фонди ЄС”, який відбудеться  

24-25 січня 2018 року у м. Херсон, пр-т, Ушакова, 43, готель «Оптима», конференц-зала, 5 пов.

 

Мета тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС»:

Створення додаткових можливостей отримати дофінасування та інвестиції у власний бізнес з фондів ЄС. Ознайомити учасників тренінгу з особливостями розробки проектних ідей та підготовки проектних пропозицій для залучення фінансування проектів від фондів ЄС та донорів, що присутні в Україні.

Основні теми тренінгу:

  • Програмна діяльність фондів ЄС та їх зорієнтованість на Україну. “Тверді” та “м’які” проекти.
  • Специфіка міжнародних проектів.
  • Визначення та формулювання проблеми проекту
  • Визначення цільових груп проекту
  • Мета, завдання та методи виконання проекту
  • Розробка плану виконання проекту
  • Оцінка та моніторинг виконання проекту
  • Програми ЄС: Горизонт 2020, Еразмус+ та інші

 ВАЖЛИВО: в усіх сесіях тренінгу для роботи використовуються матеріали проектів, що виконувалися або виконуються за підтримки донорських структур ЄС.

 Кількість учасників: 25-30 осіб

Тренер: Микола Смолінський – президент CEASC, консультант з написання проектів до Європейських фондів, фахівець з євроінтеграції, бізнес-тренер

 Вартість участі у тренінгу: 2200.00 грн

Для участі у тренінгу необхідно заповнити реєстраційну анкету (до 21 січня 2018 року включно)

 

Учасники забезпечуються роздатковим навчальним матеріалом, кава-перервами, обідами. Доїзд до місця проведення тренінгу та проживання покриваються учасниками самостійно. По завершенню тренінгу учасники отримають Сертифікати.

Контактні особи:

Від Фундації CEASC

Ольга Горкавчук, +38(093) 210-93-42, +38(095) 324-29-55, ceasc.net@gmail.com

Від  ХМФПП – Наталя Кравець , +38 050 552 74 46, +38 067 275 75 48, liga.women@gmail.com